Amazon Seo Nedir ve Nasıl Yapılır?

Amazon Seo Nedir ve Nasıl Yapılır?

Amazon SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? E-Ticaret yıldan yıla giderek daha fazla önem kazandı ve gelecekte büyümeye devam edecek. Sadece moda ya da kitaplar değil, yiyecek, kozmetik, mobilya ve diğer ürünler de çevrimiçi olarak satın alınabiliyor. Amazon arama çubuğuna giderek daha fazla sayıda anahtar kelime doğrudan Amazon üzerinden arattırılıyor.

Amazon için Arama Motoru Optimizasyonu

Amazon SEO – Google SEO

Arama motoru optimizasyonu en geç çevrimiçi satışlarla uğraşılırken tanışacağınız bir konu. Arama deyince ilk düşünce Google aramasıdır. Çoğu ülkede en çok kullanılan arama motoru Google’dır.

Herhangi bir arama motorunun arkasında bir algoritma vardır. Aynı şekilde, Amazon kendi sıralama algoritmasını kullanır. Google’ın Arama Motoru Sonuçları sayfası SERP’leri çok geniş olsa da (genel arama, görsel arama, video, alışveriş vb.), Amazon’un arama sonuçları çevrimiçi ürünlerin satışına odaklanmaktadır.

Amazon’un Hedefi

Ürününüzü Amazon’un ilk arama sonuçları sayfasına nasıl getireceğinizi düşünmeden önce, Amazon’un neyi hedeflediğini anlamak önemlidir.

Bir ürünün Amazon’da neden diğerinden daha iyi olduğunu anlamanın tek yolu bu.

Temel olarak, Amazon’un en büyük hedefi, çevrimiçi satışları artırmak veya mümkün olduğu kadar fazla ürün satmaktır.

Bu nedenle Amazon, daha iyi satılma şansına sahip olan bu ürünleri daha üst sıralara yerleştiriyor.

Burada, dikkate alınması gereken yüksek bir satın alma olasılığı elde etmek için önemli faktörler veya sıralama kriterleri verilmiştir: Satış sıralaması, satın alma kutusu, madde işaretleri, ürün başlığı, görseller ve daha fazlası.

Metnin aşağı kısımlarında bunun ile ilgili daha fazla içerik mevcut. Özet olarak, bir ürünün ancak arama sorgusuyla en iyi şekilde eşleşmesi durumunda veya arama sorgusuyla ilgili olduğunda satılması muhtemel olduğu söylenebilir. Bu nedenle, bir çift kot pantolon arıyorsanız, kot pantolon için mümkün olan en iyi SERP’leri bekleyin. En iyisi uygun, kalite değeri yüksek, hızlı teslimat süreli vb.

Amazon arama motoru optimizasyonu için sıralama faktörleri

Amazon sıralama algoritması iki genel sıralama faktörünü dikkate alır:

1. Performans

Performans, ürünlerin başarılı bir şekilde satılmasından sorumlu olan tüm sıralama kriterlerini ifade eder.

Performansı arttırmak için kesinlikle ürün optimizasyonu üzerinde çalışmalısınız.

Burada soru şudur: „Ürün nasıl satılıyor?“

Burada iki önemli pazarlama aracı önemlidir:

– Tıklanma oranı (CTR)

– Dönüşüm oranı

Diğer önemli performans faktörleri:

Satın Alma Kutusu, Görüntü Optimizasyonu, Satış Sıralaması, OffPage

2. İlişki

Ürün satışı için ön koşul, ürünün arama sorgusu ile ilgisidir. Satın alma olasılığı ne kadar yüksek olursa, ürününüz o kadar yüksek sırada yer alır.

Önemi performans kriterlerinin aksine, içerikten sorumludur:
Burada soru şudur: „Ürün arama ile ne kadar iyi eşleşiyor?“

Yerine getirilmesi gereken 3 önemli kriter vardır:

Anahtar kelimelerin seçimi (anahtar kelime araştırması)

– Konum

– Anahtar kelimelerin korelasyonu

Diğer dikkate alınması gereken önem faktörleri şunlardır:

Ürün Başlığı, Madde İşaretleri, Ürün Açıklaması, Arka Uç Anahtar Kelime, Anahtar Kelime Çeşitleri ve Kullanımı

Amazon için anahtar kelime araştırması (kendi deneyimleri ve empati, Amazon otomatik tamamlama ve ilgili anahtar kelimeler, rakip analizi – kopya izni,

Google Anahtar Kelime Planlayıcısı, Arama Davranışı ve İzleyici, Farklı Yazımlar, Anahtar Kelimeler Depolama)

Gördüğünüz gibi Amazon’da satış yapmak o kadar da kolay değil. Bir satıcı olarak, aynı anda birkaç konuyla ilgilenmeniz gerekir. Ancak, ürününüzün öncelikli ve en önemli nokta olduğunu unutmayın. Bu yüzden size Amazon’daki tüm süreçlerde yardımcı olabiliriz, böylece üretim veya satın alma gibi diğer önemli konulara odaklanabilirsiniz.

Amazon pazarlama ajansının tam hizmet anlayışı

Amazon Pazarlama Ajansı, ürün dağıtımıyla ilgili tüm hizmetleri ürün arama motoru aracılığıyla bir araya getiren bütünsel bir ortaktır. Bu nedenle bir Amazon pazarlama ajansı, günlük işlemlerini de yöneten Amazon SEO ajansı ve Amazon PPC ajansının bir kombinasyonudur.

En büyük Pazar için uzmanlık – Amazon Pazarlama Ajansı

1 numaralı ürün arama motoru olarak Amazon, fiziksel ürünlerin dijital dağıtımının vazgeçilmez bir parçasıdır. Almanya’da, şu anda Amazon’da yaklaşık iki Euro’dan biri e-ticarette kullanılmaktadır. Böylece Amazon, son yıllarda dünyadaki en önemli e-ticaret platformu haline geldi. Amazon büyümeye devam ediyor ve şu anda her e-ticaret yöneticisinin gündeminde. Bu nedenle platform çok kanallı dağıtımın çok önemli bir parçasıdır. Şimdi potansiyelleri kullanmaya başlayanlar, gelecekte çok büyük rekabet avantajlarına sahip olacaklar. Bir Amazon pazarlama ajansı tam bir hizmet sağlayıcı olarak önemli bir stratejik ortak olarak burada.

Dünyanın en büyük çevrimiçi pazarı için pazarlama

Kendimizi bir Amazon pazarlama ajansı olarak görüyoruz ve çalışan Amazon hesap yönetimine ek olarak (SEO, SEA, FBA), önceden ve bir proje sırasında stratejik tavsiyelere odaklanıyoruz. Bu, kapsamlı piyasa analizlerini, doğru konseptin oluşturulmasını ve somut uygulama planlamasını içerir. Sertifikalı proje yöneticilerimiz büyük kuruluşlarda bile hızlı uygulamayı sağlar. Müşteriye özel Amazon stratejisi ile Amazon SEO veya Amazon SEA gibi optimizasyon önlemleri önemli ölçüde daha iyi ve hızlı ölçeklendirme sağlıyor. Amazon’la çalışmak için uzun yıllara dayanan tecrübemizi geniş kapsamlı uzmanlıkla birleştiriyoruz. Bir Amazon pazarlama ajansı olarak, her zaman rekabette bir adım önde olmanız için stratejik olarak düşünür ve pratik davranırız.

Bir yanıt yazınBir yanıt yazın